Transparent Hospitals

← Spitalul Municipal Carei

legume

DA24306899 · published 2019-11-06 · completed 2019-11-06 · from Nutrivet (Baia Mare)

1,976 leiawarded value
—estimated value
03220000-9CPV code
The quantity is not published in the open data. The MS/SEAP export has only the title and value; quantity and unit price appear only in the purchase's SICAP record, which you can look up on e-licitatie.ro. The text does mention: 150 kg, 20 kg, 20 kg, 80 kg (read automatically from title/description; check the text below).

Description from SEAP

Legume si fructe Morcovi -150 kg la pretul de 3 lei/kg = 450 lei Patrunjel-20 kg la pretul de 4,50 lei/kg = 90 lei Telina-20 kg la pretul de 4,50 lei/kg = 90 lei Varza-80 kg la pretul de 1,50 lei/kg = 120 lei Gulii-50 kg la pretul de 3 lei/kg = 150 lei Ceapa-20 kg la pretul de 2,8 lei/kg = 56 lei Mere 300 kg la pretul de 2.8 lei/kg = 840 lei Conopida 40 kg la pretul de 4,50 lei/kg = 180 lei
// ~8,8 mil. de fișe aproape identice: rămân deschise și urmărite, dar în index intră paginile care le adună // (spital, furnizor, CPV, top) — altfel Google le vede ca pagini subțiri și consumă bugetul de crawl pe ele (decizia lui Alex, 24.09).